„MILUJ SAMÚ SEBA, TAKOU AKÁ SI!“ – Prečítaj si obrovský dôvod, prečo si myslím, že je to len neistá fráza, ktorú mnohí využívajú

Máš sa milovať teda taká, aká si?

Vieš, v živote sa môžeš hrať na niečo, čo nie si. Ale čo sa ukrýva v tvojej hlave, srdci, duši, tak pred tým sa ty neukryješ a hlavne to nepoprieš.

Démoni sú tu stále a budú ťa ovládať, je však na tebe, nakoľko to ty dovolíš a začneš konať vo svojom živote tak, aby si sa za seba nemusela hanbiť.

Nie pred ľuďmi, ale pred sebou.

Denno denne sa aj vo mne niečo bije. Denno denne zápasím sama so sebou. Nejde len o fight, kedy jedno moje ja chce zjesť koláč a druhé mu vraví, že ho má nechať tak. O to v mojom názve značky Sama nad Sebou nejde. Sú to oveľa ťažšie veci, ktoré so mnou hýbu a ktoré ma nútia k vnútorným dialógom medzi mojimi osobnosťami.

Jedna osobnosť chce ľuďom v mojom blízkom okolí dokazovať, že som najlepšia, neúnavná, nekompromisná, nedobitná, silná, energetická, dokonalá superžena. A potom sa ma niekto opýta ako je možné, že ja plačem.

Každý, kto ma skutočne pozná vie, že mám pády, prešľapy, unavím sa ako každý iný, niekedy neviem argumentovať a áno, som aj dobitná.

Moje srdce je proste otvorené, čo ovplyvňuje aj moje kroky a chovanie.

Ak sa mi niekto snaží povedať, že som slabá a sú aj lepšie, ktoré ma schovajú do vačku, pripustím si to. Akokoľvek samú seba milujem a viem, že som dobrá a výnimočná, začnem špekulovať ako to dokázať, že tomu tak nie je.

Že prečo?

V živote mi bolo často oplieskané o hlavu, že som nič nedokázala, aj keď som skončila vysokú školu, aj keď som mala úspechy. Nikdy to nestačilo, lebo som ešte neporodila deti, nepostavila dom a v tom prípade životný úspech nie je vyfajknutý. Celý čas sa snažím dokazovať viac a viac, aj preto, aby som ukázala niekomu, že na to mám.

Či je to zle?

Nemyslím si to!

Rozhodne nie, ak nás samých ten pokrok robí šťastnými, je dobre mať niekoho, kto nás kritikou posúva vpred. Veľká vďaka za týchto ľudí. No a špeciálna vďaka však patrí aj tým, ktorí nás vedia vrátiť na  zem, ak na naše egá prestane vplývať zemská príťažlivosť.

Toto musí byť vyrovnané. Ľudia čo si nárokujú + ľudia, ktorí nás pribrzdia, ak ideme zlým smerom.

Musíme však vedieť, koho k týmto úlohám pripustíme.

Vraj sa nemáš s niekým porovnávať, vraj sa máš milovať takým človekom, akým si. Ale čo, ak si nahovno povaha, ktorá je lenivá, nekreatívna, pasívna voči životu, ľahostajná voči svetu, ľuďom a tomu, že život sa neopakuje ešte raz?

Naozaj sa nemáš porovnávať s niekým?

Skutočne nie, ak si ryba a obdivuješ opicu, že vie liezť po strome. Preto si vyberaj v čom sa porovnávaš, s kým, v akej situácii, za akých podmienok a prečo.

Nesmieš ale ostať len pri porovnávaní sa a bičovaní sa, prečo ty nie. Musíš hľadať dôvody prečo to ty sakra dáš a lepšie, ale inak.

Nikto nikdy nebol a nebude rovnaký. Nikto, nikdy!

Takže chyť svoju individualitu, inšpiruj sa, motivuj sa, ber si príklad, ale transformuj sa tak, aby si nepopierala existenciu tvojej osobnosti, tvojich myšlienok, tvojho zmýšľania, tvojich skúseností, tvojich citov, tvojich názorov.

Lebo to ťa robí výnimočným človekom a práve preto raz v tejto kombinácii dobiješ svet. Ak nebudeš hnilák, ktorý len levituje v časopriestore.

Preto sa ja nikdy nebudem cenzurovať vo svojich príspevkoch, neprestanem používať silnejšie slová a kopať ťa do ružových okuliarov a nebudem meniť svoje vyjadrovanie.

Preto ja vždy budem priznávať moje pády a snažiť sa ti cez ne ukázať, že som človek ako ty, ale ak ich viem prekonať ja, rovnako to vieš aj ty, ak chceš.

A na koniec, preto ti ja nikdy nebudem vravieť, že sa máš milovať taká aká si, ak úprimne tú lásku necítiš, lebo v tomto prípade musíš hľadať prostriedky a cesty, ktorými sa ty k tomu šťastiu a následne láske dopracuješ!

A potom príde level, kedy ty urobíš chybu, ty povieš niečo zlé, zle sa zachováš, hodíš žiarlivostnú scénu, pošleš niekoho do zadku, rozplačeš sa niekde a spätne povieš:

„Aj toto som bola ja a nehanbím sa za to, patrí to ku mne, niekedy.“

Nebudeš sa za to však milovať. Vždy budú veci, ktoré budeš na sebe neznášať. Ale naučíš sa prijať sa takou, aká si a akou cestou smeruješ. To je tá láska k sebe a nie to, že hľadáš v sebe dokonalosť.

No a potom ju nájdu v tebe aj ostatní… Ale to už je iný príbeh…

2 thoughts on “„MILUJ SAMÚ SEBA, TAKOU AKÁ SI!“ – Prečítaj si obrovský dôvod, prečo si myslím, že je to len neistá fráza, ktorú mnohí využívajú

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *