Môj neuveriteľný príbeh o chudnutí, ktorý budem rozprávať svojim deťom + dôkaz, že to dokážeš aj ty!

Je 28.12.2013 a ja ani len netuším čo chcem v živote robiť, ne????????????????????????????????????viem čo ma v budúcnosti čaká, viem len, že mám 76 kíl, nafúknuté brucho, chuť na Kofolu, ktorú si vzápätí i nalievam, tlačím do seba koláče a nariekam nad tým, že ma tlačí špek.

Bojím sa, či si kamaráti všimnú na Silvestra, že tie čierne šaty sú mi úzke, či budú pripomienky, keď si dám už pätnásty chlebíček. Je mi jasné, že budú, ale za tie chlebíčky to predsa stojí

„Keď sa budem fotiť, musím zdvihnúť pekne hlavu, nech sa moje tri brady zmenia len na jednu veľkú… Nájdem si ja niekoho budúci rok? Nájdem si dobrú prácu budúci rok? Akú prácu vlastne chcem? Bude mojím zmyslom života naďalej jedlo, vysedávanie pred telkou, prdenie pod paplón a nariekanie nad samotou? Bohvie… Mala by som asi začať cvičiť…“

Toto boli moje úvahy, toto som bola JA…  

Je 1.1.2014 a sedím u mojej babky na novoročnej návšteve s rodinou. Pozerám na chlebíčky a vravím si: „Natlačím do seba ešte čo to dá, keď sa zajtra vrátim do Bratislavy, začínam cvičiť.“ Na silvestrovskej party som sedela ako jediné slobodné dievča a pozerala na moje kamarátky, ktoré žiarili v krásnych sexi šatách a usmievali sa. Smiala som sa aj ja, bavila som sa aj ja. Ale predsa sa z času na čas prebojovala tá nechutná myšlienka: 

„Aj ty by si tak mohla vyzerať, polož ten pagáč!“. Nepoložila som ho, nepoložím ani tento u babky. Bude to posledný…

Pustila som sa do toho!

Neinformovaná, bez vedomostí, skúseností, konkrétnych plánov, len s veľkým snom bez konkrétneho čísla. Nevedela som kde budem cvičiť, nevedela som čo mám jesť, nevedela som koľko, ako, prečo, s čím???…

Začalo to klasikou, hladovaním. Pokračovalo to bolesťou hlavy, slabosťou a chúťkami. Ale na moje veľké počudovanie, odolávala som. Peniaze na fitko neboli a ja som veľmi ochotne prijala výhovorku, ako 90% žien, s ktorými sa teraz bavím: „Nemám peniaze.“. To, že sa dá cvičiť i doma som vedela, ale prečo by som sa mala vzdať výhovorky, keď ju mám a je tak fajn?!

Prešli dva týždne, tri, ja večne hladná, slabá… Potom prišiel kamarát a vraví mi: „Neverím, že nenaškriabeš peniaze  na založenie členstva v tom fitku! Poď do toho!“. Nuž, nazbierala som posledné prachy a šla do toho fitka. Prišla som tam a povedala:

„Chcem členstvo!“.

Vyplatila som moje posledné prachy a cítila sa pri tom ako nedobytný hrdina.

Šlo sa bojovať!

Cvičila som pár dní, svalovku som mala aj na ušiach, v každej voľnej chvíli som hľadala informácie o strave, ale bolo to na prášky. Informácie si protirečili. Jeden odporúčal rátať prijaté kalórie v porovnaní s vydanou energiou, ďalší, že je to zbytočné. Jeden článok vravel, že nemám jesť po šiestej, ďalší, že kľudne smiem, dokonca sa našli také, ktoré kázali jesť len pred spaním.

Bola som bezmocná, hladná, ubolená.

Jeden deň som sa prihlásila na Facebook a tam správa od istého Miša Duchoňa. Začínam čítať… Chalan je nejaký tréner, hľadá si klientov a pri surfovaní na nete narazil na môj blog, ktorý som v tom čase písala. Zaujal ho môj príbeh, tak mi navrhuje tréning zadarmo s úvodnou konzultáciou. Vraj, ak sa mi bude pozdávať, môžem s ním skúsiť tréningy. Andy, moja skvelá priateľka mi povedala, že nemám čo stratiť.

Mala pravdu… Len som získala…

S Mišom znela pôvodná dohoda tak, že s ním budem cvičiť mesiac. Nakoniec z toho boli 4 mesiace. Jedného dňa som prišla do fitka na tréning a Mišo na mňa vytiahol nápad s účasťou v súťaži Do Formy, ktorú vyhlásil časopis Muscle&Fitness.

Výsledky s Mišom boli dobré, neplánovala som prestať, tak som si povedala: „PREČO NIE?!“ V súťaži išlo o najlepšiu premenu za 3 mesiace. Pofotila som sa, odmerala, odvážila, poslala to do redakcie, zaplatila štartovné a šlo sa do toho.

Najprv som tú súťaž nebrala veľmi vážne.

Síce som sa často pohrávala s myšlienkou, kde som sa videla s trofejou v ruke, v časopise, ale vždy som ju zahnala tým, že to sa mi nemôže podariť.

Lenže tá predstava výhry ma stále viac pohlcovala.

Stále viac som si predstavovala, aké by to bolo vyhrať, až som už na nič iné nemyslela.


» Buď ŠTÍHLA A FIT AJ TY! Daj mi šancu byť tvojou trénerkou, ktorá ťa privedie k tvojmu novému telu a novému sebavedomiu, ktoré budeš denne zažívať! Rovnako ako ja vtedy. Ak som to zvládla ja, dáš to aj ty s mojou pomocou! KLIKNI SEM » 


Dokázala by som tým niečo sebe, aj tým, ktorí vo mňa neverili, pretože aj takých bolo dosť. Mojim rodičom sa nepáčilo, že som platila trénerovi nemalé peniaze.

Nebolo to jednoduché, často som sa chvela od únavy, ležala vo fitku na koberci a dychčala, všetko sa proste zmenilo…

To som ale ešte nevedela, že je to len začiatok!


Bola som recepčná, ktorá ťahala dvanástku dennú, potom dvanástku nočnú a popri tom som sa zaškoľovala v novej práci, kde som si odkrútila riadnu pracovnú dobu. Jeden deň som išla na dvanástku do hotela, 7:00-19:00 a potom na tréning. Na ďalší deň som išla do novej práce 9:00-17:00, od 17:30-18:30 som mala tréning a od 19:00-7:00 som mala nočnú. 

Medzi dvomi prácami, z toho jedna bola nočná 12tka som mala dve hodiny čas, z toho som hodinu cvičila, štvrť hodinu som sa sprchovala a trištvrte hodinu sa presúvala.

Vážené dámy a páni, neskúste mi ešte niekto povedať, že nemáte čas! Neexistuje dôvod „nemám čas“! Ak nemáš, makaj vtedy, keď by si mala odpočívať, aj keď je to jediná sekunda, kedy si môžeš vydýchnuť.

Keď začali dvojfázové tréningy, rozumej ráno hodinové kardio pred prácou a večer silový tréning, naozaj to nebolo jednoduché. Každé jedno ráno vstať o 5:00, aby som už o šiestej čakala pred bránami fitka, kedy ho otvoria a ja si odkrútim hodinový bike, nebolo bohviečo.

Nebudem sa hrať na hrdinu, stalo sa, že som vynechala, ale možno raz-dvakrát za 3 týždne, aj to kvôli tomu, že som nešla včas spať a nestihla sa zregenerovať. Stalo sa mi, že som si ráno o 5:40 krájala šalát do práce (lebo som to večer už nevládala urobiť) a rozplakala som sa. Z ničoho nič. Len som plakala, od únavy, od vyčerpania…

Ale ani raz mi nenapadlo, že to vzdám, vedela som len, že je za tým jeden cieľ, ktorý chcem dosiahnuť a robím to len a len pre seba a či vyhrám, či nie, výsledky mi ostanú. Napriek tej námahe som bola šťastná ako nikdy predtým. Začala som vnímať život inými očami…

Konečne som sa necítila prázdna a začala som milovať život!

Ten pohľad do zrkadla, môj tréner a podpora mojich známych i neznámych, jednoducho doplnili moje vyčerpané sily, nabili ma energiou, dobrou náladou a pocitom zadosťučinenia. 


» Buď ŠTÍHLA A FIT aj ty! Daj mi šancu byť tvojou trénerkou, ktorá ťa privedie k tvojmu novému telu a novému sebavedomiu, ktoré budeš denne zažívať! Rovnako ako ja vtedy. Ak som to zvládla ja, dáš to aj ty s mojou pomocou! KLIKNI SEM » 


Tri týždne pred ukončením súťaže som mala tréning 11x týždenne, ak nie silový, tak minimálne plávanie, či bike. 

A zrazu, po troch mesiacoch prišiel koniec súťaže a fotenie…

Po večernom odvodnení a kúpeli v horúcej vode som ráno vstala, natiahla plavky, ktoré mi teraz už boli veľké, odtlačila gauč od steny, odfotila sa a sadla na zem, tam, kde som bola. Hladná a smädná som zobrala telefón a zavolala sestre so slovami,

„Je koniec, hotovo..“.

Ona sa ma opýtala, či už niečo dobré jem. Vtedy mi trklo, že si už môžem dať.

Posledné dni som totiž musela vynechať soľ, takisto mliečne výrobky, aby ma to nenafúklo. Menu bolo kuracie mäso na vode a listový šalát. Prišla som ku chladničke, otvorila ju, lenže tam okrem šalátu, tvarohu a piva, ktoré tam bolo pre kamaráta, nič nebolo. Pozrela som sa na Heineken ako na vykúpenie, vytiahla ho z chladničky a nechala zaznieť ten neskutočne lahodne znejúci zvuk otvárajúcej sa plechovky.

„Mňam! Pivo!“

Nemusím asi hovoriť, ako mi udrelo do hlavy a ako sa zaprášilo po piatich Merci čokoládkach, ktoré mala spolubývajúca na komode a ktoré ma vábili celé týždne.

Nahrala  som na USB kľúč moje fotky a motivačný list a išla som do Auparku, kde som  ich dala vytlačiť a hneď som išla do McDonaldu.

Nebudem sa opekňovať.

Zadelila som si veľké menučko s McFlurry a pritom pozerala na moje fotky.

Nešlo mi do hlavy, že som to ja, lenivá, hnilá stelesnenosť obžerstva. Zmiešané pocity.

Horko-ťažko som sa prežraná zdvihla s gučou v krku (neviem, či tam stál ten hambáč, alebo to dojatie) a išla som na poštu. Prišla som k tete v okienku a povedala: „Teta, toto je veľmi dôležitá zásielka, pošlite to prosím prvou triedou, ale pred tým mi ju opľujte pre šťastie.“ Tetula na mňa pozrela, usmiala sa a opľula ju. Milovala som ju za to.

10441426_575296212590983_5250638632363468187_n

10500265_575296222590982_8342563717753099751_n

Zásielka zaslaná!

Čo ďalej?

Najprv nasledoval týždeň odpočinku od fitka, ktoré mi naordinoval Mišo. Ten sa však predĺžil na dva týždne. Po tých dvoch týždňoch necvičenia som sa však chcela a musela vrátiť do svojho kolobehu. Počas tej prestávky som veľa surfovala na nete a zaumienila som si, že sa zo mňa stane bikini fitnesska (čo som našťastie asi po roku a pol prehodnotila. Prirodzeným vývinom mojej osobnosti, názorov a môjho zamerania.)

Michal mi pripravil tréningový plán a stravovacie inštrukcie na nasledujúce tri mesiace a pustila som sa do ďalšieho cvičenia, už sama.

2

Odchádzam s kamarátkou Lindou ku kamarátke do Prahy, už je aj pomaly čas vyhodnotenia súťaže, ale e-mail zasielajú len výhercovi. Je sobota, asi jedna hodina v noci a my sedíme s Evou v kuchyni a vykecávame. Idem si skontrolovať maily, aby som tam niečo pozrela a vidím tam nový mail z piatku. Odosielateľ Muscle&Fitness. Prestávam dýchať… Klepú sa mi ruky, srdce mi bije ako šialené…

Otváram mail… a v ňom:

list od M&F

Myslím, že vreštím, áno vreštím! Čítam znova, nadávam, čítam znova, pištím, vreštím, nadávam, nadávam, vreštím. Už vreští aj Eva, už vreští aj Linda, ktorú sme zobudili. Kričím od šťastia, opakujem, že tomu nemôžem uveriť. Volám mame (1:35 v noci), volám sestre, píšem Mišovi. Vreštím…

Ráno som vstala s neskutočným pocitom. Chodili mi gratulácie a ja som celú cestu domov z Prahy, celý deň, celú noc a celý nasledujúci deň nemohla uveriť tomu, že som to vyhrala.


» Získaj sexi NOVÉ TELO za 90 dní alebo skôr. Daj mi šancu byť tvojou trénerkou, ktorá ťa privedie k tvojmu novému telu a novému sebavedomiu, ktoré budeš denne zažívať! Rovnako ako ja vtedy. Ak som to zvládla ja, dáš to aj ty s mojou pomocou! KLIKNI SEM » 


Koncom júna 2014 zakladám moju funpage na Facebooku. Prví fanúšikovia sú samozrejme moji známi, potom ich známi a neskôr sa k nim pridávajú  úplne neznámi ľudia.

Pár dní na to odchádzam na stretko s výhercami  v ostatných kategóriách súťaže a s redakciou. Stretávam sa s Ľudom Majorom, Alexandrom Bačinským, Milanom Jablonským, Ivanom Machom, Jurajom Višným, Ivetkou Kuglerovou, Marianom Čambalom, zvyšným tímom časopisu. Celý deň panovala priateľská, uvoľnená nálada. Spoznala som skvelých ľudí, skvelo sme sa porozprávali, bolo o nás postarané. No a večer už držím v ruke svoju vytúženú trofej!

10445519_4282780163083_4510915267741895706_n

Neskôr so mnou redaktorka časopisu urobila rozhovor, ktorý vyšiel niekedy koncom leta v časopise. Tak veľmi som dúfala, že ho uvidí aj môj bývalý. Celé trvanie súťaže som totiž myslela na to, aké by to bolo, keby ten článok o mne videl. Videl. Bývam teraz s jeho sestrou, ktorá mi to povedala. Asi si vieš predstaviť tú spokojnosť :).

3

Od tej chvíle sa dianie v mojom živote úplne zmenilo. Na Facebook stránku, kde som sa snažila ženy inšpirovať a motivovať mi začali chodiť ďakovné správy a žiadosti o pomoc. 

Michal ma preto nahovoril na to, aby som si spravila trénerský kurz a aby som sa venovala trénerstvu naplno. Nebolo to samozrejme jednoduché.

Chcel odo mňa, aby som vykročila z komfortnej zóny, opustila prácu a skočila do hlbokej vody. Urobila som tak, pričom som nemala podporu od svojej rodiny, ba dokonca ani žiadne ušetrené peniaze.

Trénerský kurz som si zaplatila z posledných peňazí, ktoré som mala, za čo na mňa mama navrieskala a počúvala som len: „Odkiaľ vieš, že to budeš vedieť robiť? Odkiaľ vieš, že budeš mať klientky? Povedz mi, prečo by mali chcieť trénovať u teba?“. Nezazlievam jej to, bála sa o moje istoty, myslela to dobre.

Lenže toto mňa nezastavilo. Chcela som to!

V januári 2015 som otvorila svoj prvý program trojmesačnej premeny DÁŠ TO TIEŽ, ktorý bol pre baby, akou som bola ja pred rokom. Chcela som im pomôcť a tak sa spustila vlna mojich programov, ktoré otváram dodnes, aby som pomáhala desiatkam báb, či už osobne, alebo online.

Od môjho rozhodnutia zmeniť svoje telo už ubehli tri roky. Za tú dobu sa udialo neskutočne veľa úžasných vecí, ako napríklad to, že sme s kamošmi otvorili gym, kde sme fungovali rok. Mám za sebou desiatky spokojných klientiek, niekoľko svojich programov, školenia, kurzy, workshopy, ba aj vlastné, ktoré som robila pre baby. Som spoluautorkou  receptových kníh v spolupráci s Fitshaker, s ktorými mám natočené už aj cvičebné videá, na ktoré dostávam pozitívnu spätnú väzbu od žien z celého sveta. No a pamätáš tú organizáciu Informs, kde som si robila trénerský kurz? Teraz som v spolupráci s Nutris ich lektorka, ktorá školí na Slovensku nových trénerov.

V roku 2017 sa mi dokonca podarilo vyhrať titul v celoslovenskej súťaži o FITLeadra Slovenska, čo je pre mňa úžasným feedbackom na moju prácu!

Ako vidíš, mojim rozhodnutím a vytrvalosťou sa však nezmenilo len moje telo. Zmenilo sa celé moje bytie. Okrem môjho konfekčného čísla sa zmenilo moje zmýšľanie, som pozitívna, plná energie, snov, ktoré si pomaly plním. 

 

 


» Získaj sexi NOVÉ TELO za 90 dní alebo skôr. Daj mi šancu byť tvojou trénerkou, ktorá ťa privedie k tvojmu novému telu a novému sebavedomiu, ktoré budeš denne zažívať! Rovnako ako ja vtedy. Ak som to zvládla ja, dáš to aj ty s mojou pomocou! KLIKNI SEM » 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *